Leden 2009

Alberta Ferretti

26. ledna 2009 v 19:36 Návrháři
Alberta Ferretti
Alberta Ferretti se narodila v roce 1950 v Itálii v městečku Cattolica. Patrně má módní talent v genech, protože už její maminka byla úspěšnou obchodnicí s módním oblečením. Tehdy zaměstnávala 18 švadlen a výrobky od ní kupovali hlavně turisté. Alberta si otevřela první obchod s módními oděvy ve svých osmnácti letech. Nazvala ho příznačně Jolly shop - "veselý obchod" a zaplnila ho samými značkovými věcičkami jako např. Versace, Krizi nebo Armani. Teprve od roku 1974 začala prodávat své vlastní výtvory pod svojí značkou "Alberta Ferreti". Od roku 1980 spolu se svým bratrem zahájili provoz manufaktury Aeffe, která stojí na okraji rodného města. A právě odtud pochází filozofie vlastní tvorby úspěšné módní návrhářky a designérky. Na trhu byly jejich nápady velmi dobře oceňovány, a tak si mohli časem dovolit zrekonstruovat antický zámek v resortu Montegridolfo, ve kterém Alberta bydlí dodnes. Budovu Aeffe rozšířila na obrovské designové studio, ale hotové kolekce návrhů předvádí většinou nejvíc v Miláně. Alberta má dva syny Simone a Giacomo, se kterými tráví každou drahou volnou chvíli, a to i přesto, že je velmi zaměstnaná, protože se právem řadí mezi nejúspěšnější ženy v Itálii. Styl Alberty Ferreti působí na první pohled starobyle, ale je spíš nadčasový a nestárnoucí. Alberta má vyvinutý smysl pro představivost a pro jemnost látek. Důkazem toho jsou elegantně obroubené či založené okraje oděvů nebo zdobení na jemných šifónech či hedvábí. Dnes je v módním showbyznysu velmi uznávanou designérskou, a kromě svých vlastních kolekcí vytváří design i pro takové návrháře jako je např. Jean-Paul Gaultier, Narciso Rodriguez, Moschino a další.

Gabrielle "CoCo" Chanel

26. ledna 2009 v 19:34 Návrháři
Gabrielle "CoCo" Chanel
Jednu z nejslavnějších módních značek vůbec, prezentuje zakladatelka a nejslavnější žena módního světa Coco Chanel. Francouzská módní návrhářka zaujala své slavné místo v žebříčku francouzské módy, aniž by měla vystudovanou jakoukoliv odbornou školu, spíše naopak, měla školu života. Začínala se sortimentem klobouků, a poté se přes dámskou konfekci pro vysokou společnost dopracovala k revolučnímu zásahu do módy, a to uvedením na trh pověstných "malých černých šatů" a twinsety z jemné vlny. Coco se zasloužila o eleganci ženské módy i pověstným parfémem Chanel no5, sama o své módě řekla, že dala ženě možnost využít vlastních zbraní, za což považuje půvab a osobitost. Společnost Chanel v roce 1983 přijala do firmy jako hlavního návrháře neméně známého Karla Lagerfelda. Sláva Chanelu je proslulá ve všech zemích světa.

Biografie
Holčička s velkýma černýma očima se narodila 19. srpna 1883 ve francouzském provinčním městečku Saumur v údolí řeky Loiry svobodné matce, kterou si otec miminka, lehkomyslný pan Chanel, vzal za ženu až po narození dalšího potomka. Holčičku pokřtili jménem Gabrielle, ale říkali jí Coco. Po smrti matky strávila dětství v sirotčinci, v 17 letech už začala pracovat jako prodavačka. Po večerech si přivydělávala zpíváním v místní kavárně a snila o kariéře varietní zpěvačky. Coco se narodila ve znamení Lva a měla skvělý "čich" pro elegantní oblečení. Nevystudovala sice žádnou odbornou školu, neměla profesionální základ, přesto se stala jednou z největších tvůrkyň světové módy. Vděčí za to obrovskému talentu, pracovitosti, neúnavnosti. Její život byl hodně skandální, měla spoustu avantýr se slavnými muži uměleckého světa, nikdy se však nevdala. Zemřela 10. ledna 1971, bylo jí 88 let. Kdy ale ctižádostivá Coco poprvé pochopila, že se jednou bude "ve velkém světě" cítit jako doma? Ve 25 se zamilovala do bohatého pěstitele dobytka, který měl u Paříže zámek. Pilně se učila konverzaci, společenskému chování, pracovala na sobě. Už tehdy svým zjevem upoutala každého: byla štíhlá, nápadná, nosila krátký účes, oblékala se jinak než ostatní ženy a na rozdíl od vrstevnic jí nechyběl temperament. Netajila se názorem, že ženy musí mít stejná práva jako muži, a módu, kterou sama nosila, chtěla vytvářet i pro ostatní ženy. První obchůdek si v Paříži otevřela v roce 1910 v ulici Cambon. Prodávala v něm nevídané drahé klobouky. O tři roky později otevřela butik v městečku Deauville, tentokrát s pletenými doplňky, roku 1915 přibyl "do rodiny" modelový dům v letovisku Biarritz. Na vrcholu slávy se ocitla roku 1921, kdy měl premiéru její slavný modelový dům v Rue Cambon. Prodávala tu žerzejové šaty, twinsety z jemné vlny a legendární "malé černé" šaty. Modely zdobily perly a řetězy. V době druhé světové války se uzavřela v ústraní, stáhla rolety modelového domu, přátelé ji odsoudili za milostnou aféru s německým špionem. Ve velkém se vrátila roku 1954. Všechny ženy zase chtěly zářit v jejích kostýmech.

Karl Lagerfeld
Narodil se v roce 1938 v Hamburku v bohaté rodině. Již jako čtrnáctiletý odešel do Paříže s touhou proniknout do světa módy. Už tehdy toužil po profesi módního návrháře. V roce 1954 získal své první velké ocenění v soutěži, a to za vlněný plášť. Pro zajímavost v téže soutěži získal Yves Saint Laurent ocenění za návrh na šaty. Od té doby pracoval již pro firmy, které skutečně ve světě módy něco znamenaly. 1954-57 pro Pierra Balmaina, v roce 1958 se přestěhoval do House of Patou, 1959 - 78 pro Chloe, kdy začal s návrhy kožešinových výrobků pro Fendiho (1965) a zde také založil svou firmu Parfums Lagerfeld (v roce 1975). Nezávisle navrhoval a slavil první úspěchy. Velké úspěchy se dostavily v letech 1978 - 82, kdy začal s návrhy špičkové módy "haute couture" v House of Chanel. V roce 1983 s Gillem du Four připojil Chanel do okruhu firem, s nimiž ho vázaly ty nejužší kontakty. Dále pro Chanel navrhoval, ale v roce 1984 byl již samostatný a vrátil se k návrhářstvín pro Chloe, a to v letech 1992 až 1997, kdy firmu převzala dcera ex-Beatla Paula Stella McCartney. V té době se stává Lagerfeld pojmem ve světě módy a showbyznysu. Pracuje naplno pro tři velké společnosti: svou vlastní, Chanel a kožichy pro italskou Fendi. Rysem jeho tvorby je především strukturálnost a také dramatičnost. Barvy černá a bílá zůstávají dominantními, stejně tak jako vysoká elegance. Ve světě módy je uznávaným odborníkem, milovaným ženami a muži. Je patronem podprsenky "Wunderbra"a"Wundercorsetu". Je také vynikajícím fotografem a sám prezentuje své fotky jako umělecké dílo. V německém tisku mu často říkají "Kaiser Karl - Císař Karel". Jeho image je naprosto nezaměnitelná. Vlasy v barvě bělavého pudru svázané do ohonu, tmavé brýle. V poslední době upoutal svým ohromným zeštíhlením dříve obézní postavy. Je velmi vzdělaný a sebevědomý muž. Mluví německy, francouzsky, anglicky a italsky. Je členem organizace sdružující vynikající odborníky své profese - Chambre Syndicale du Pret-a-Porter v Paříži.

Emma & Chanel
Když ještě žila ve Francii, matka Emm - Jacqueline, měla velmi ráda Chanel. Emma tuto oblibu po ní zdědila. Již před rokem se začalo živě spekulovat o tom že právě Emma se stane tváří Chanelu, a nahradí tak Nicole Kidman. Avašak není ještě nic oficiálně potvrzeno.Stejné šaty 0.1

26. ledna 2009 v 19:21 Outfits
Jennifer Morrison [Chanel dress]


Dublérka

26. ledna 2009 v 19:16 Other
Dublérka Emmy
Tak toto je holčina, která představuje Emmu, když se připravují záběry atd.. Prostě DUBLERKA


Emmin dům

26. ledna 2009 v 19:06 Other
Tak tohle by měl být Emmin dům!!!


Rodina Em

26. ledna 2009 v 18:55 Rodina
Máma Emm:
Táta Emm:
Bratr Emm Alex:
Babička Emm:
Kočka Bubbles (od Emm):
Kočka Domina (od Alexe):
Nevlastní máma Emm:

Časopis One

26. ledna 2009 v 18:43 Rozhovory
Rozhovor s Emmou a Rupertem z časopisu One

Každý Harry Potter je temnější než ten předchozí. Bude to tak i s Fénixovým řádem?
Rupert:Rozhodně. Tentokrát musí Harry bojovat s vlastními démony více než s draky a dalšími příšerami. Fénixův řád bude rozhodně temnější než Ohnivý pohár.


S celebritami

26. ledna 2009 v 18:35 S celebritami
Daniel Radcliffe


Rupert Grint

Výroky Em

26. ledna 2009 v 18:23 Výroky

O Danovi a Rupertovi
Jsou pro mě víc, jak přátelé, spíš je mám ráda jako bráchy. Nebo sestry, nevím... (smích). Opravdu je nemám ráda, jako normální kluky. Tím myslím, že si neumím představit, že bych s jedním z nich chodila. Pro mě jsou jako nejlepší přátelé. Můžu se s nimi smát, mluvit s nimi o všem bez jakéhokoliv zákazu. Opravdu je mám moc ráda.

O Hermioně
Se stala mou součástí. Někdy mám pocit, že ji ani nemusím hrát, jak mi je blízká. V průběhu let se do ní schovalo mnoho ze mě - a něco jsem od ní také přijala. Hermiona je velkolepá a mám radost, že se s ní ztotožňuje taková spousta dívek.

Hermiona používá všechny dlouhé jazykolamy. Nevím, kde na ně chodí!

Nový Harry Potter
Stejně jako ostatní fanoušci jsem stála frontu a během dvou dnů knihu přečetla. Chytlo mě to a byla jsem zvědavá, jak to s Hermionou v posledním dílu dopadne. Pravděpodobně se z ní a Rona stane pár. Leccos tomu nasvědčuje. Přesto: jsou to jen spekulace a nevím, co si autorka Joanne K. Rowlingová vymyslí.

Budoucnost
Na každý pád bych ráda zůstala u herectví. C htěla bych si vyzkoušet, jaké je stát na jevišti a hrát před publikem. Již nyní dostávám řadu filmových nabídek a jistě se mezi nimi najde nějaká, která mne chytne za srdce.

Bude mi 100 let a budu v houpacím křesle... Stále budu ještě velmi pyšná na mém úkolu v Harrym Potterovi.

Emmino malování

26. ledna 2009 v 17:59 Other
Tento obrázek Emma připravila pro charitu Kith & Kids.

Citát Em
Jsem velký fanoušek umění, takže jsem měla radost, že mi bude poskytnuta příležitost malovat obraz pro Kith & Kids.
Chtěla jsem vytvořit něco co bude připomínat lidem, že obraz, který koupili byl na dětskou charitu. Chtěla jsem malovat něco pro 'KITH & Kids', co by byl veselý předmět pro děti. Velmi nemocné dítě přišlo navštívit Harryho Pottera až z Německa, mluvila jsem s ní pár minut, a ona mi přinesla tyto dva krásné medvídky, které si nesla celou cestu ze svého domova.


Emmino písmo

26. ledna 2009 v 17:38 Other
Ruka: pravá

Grafologie:
Když rozebereme Emmino písmo, můžeme odhalit kousek její osobnosti s klady i zápory.

Sklon písma
Její tahy jsou celkem rovné. To znamená, že je rozumnná, dobrá organizátorka a v akci nepříliš spontánní. Její kontakty s okolím jsou mírné a mají logiku. Emma se také snaží zachovat si od svého okolí určitý odstup, stejně jako zůstat nezávislá.

Velký důraz na spodní část písma (big bottom accents)
To znamená, že má člověk celkem dost vnitřních zápasů, ale má nadání k řešení praktických problémů. Lidé, kteří zdůrazňují spodní část písma mají předpoklady k tomu vydělávat velké peníze. Tito lidé mají taky velkou sexualitu.

Velká písmena
Emma často používá velká počáteční písmena. Velké písmo je většinou charakteristické pro muže. Lidé, kteří píší velkým písmem jsou výkonní, jedineční a tak trochu přesvědčení o své důležitosti. Byznysmeni, politici, umělci, veřejně známí lidé píšou obvykle obrovská písmena. Velké písmo taky znamená vášnivější, odvážný, bojovný. Tenhle typ písma může taky naznačovat sklon k přehánění a domýšlivosti.

Široká písmena (wide longhand)
Jsou typická pro bojovné lidi a choleriky. Široké písmo naznačuje dynamický a otimistický přístup k životu, kreativitu a živost. Jsou to lidé, kteří se vyžívají v odlišnosti a rádi mají velké publikum.

Široký horní okraj písma (wide top margin)
Emma bez řečí udělá to, co jí její nadřízený přikáže. Navíc má velké zábrany a smysl pro sebeuznání.

Vlnitý levý okraj písma (wavy left margin)
Definuje lidi, kteří mají problém s představou pozitivních myšlenek. Emma je může být ovlivněna prostředím, ve kterém žije a má problém říkat "ne".

Vlnité řádky písma (wavy handwriting lines)
Vypadají jako zčeřená voda. Naznačují variabilitu humoru, přístupnost pro nové siruace, ale přesto může být obratná diplomatka.

Vláknovité písmo (filamentous handwriting)
Ukazuje na jemné kontakty. Typické vláknovité psaní vypadá jako zamotaní hadi. Tento typ tahů je symbolem neupřímnosti, lži, zrady a mazanosti. Vyjadřuje inteligenci, diplomatičnost, flexibilitu a určitý důvtip při řešení problémů. Lidé s tímto typem písma nemají rádi pravidla a zákazy.

Čitelný podpis
Charakterizuje lidi, kteří jsou vnímaví k vnějším podnětům. Emma je nezáludná, nedokáže skrýt svoje pravé emoce. Pokud někoho nemá ráda, dotyčný to okamžitě pozná.


Emmin iPod

26. ledna 2009 v 17:27 Other
iPod NanoApple iPod Nano patří mezi malé přehrávače s velkým cílem - přehrávat video. Přehrává tradičně hudbu, zobrazuje alba, fotky, video. Modely 4 GB a 8 GB. Větší a jasnější display než dříve. Baterie 24h/5h (Video/Audio). Apple iPod Nano zakoupíte v 5-ti barevných provedeních.

Šířka: 52.30 mm
Výška: 69.80 mm
Hloubka: 6.50 mm
Hmotnost: 49.20 g

Emmin foťák

26. ledna 2009 v 17:27 Other
Canon EOS Digital Rebel XSi EF-S 18-55 IS Kit & 55-250 IS Combo


Rodina

26. ledna 2009 v 17:23 Rodina
Otec - Chris Watson

Je právník, a v r.1995 se rozvedl s Jacqueline Luesby - matkou Emm. Bydlí v Londýně se svojí druhou manželkou, a vychovávají spolu tři děti - Tobyho a dvojčata Lucy a Ninu. Doprovází Emmu na její premiéry a různé akce. Všechny její akce fotí a některé natáčí i na kameru. Někdy fotky uveřejňuje i na EWO.

Matka - Jacqueline Watson

Je také právnička. Po rozvodu s Chrisem Watsonem, se přestěhovala se svými dětmi, Emmou a Alexem do Oxfordu ve Velké Británii. Za svobodna se jmenovala Jacqueline Luesby. Emmu často nedoprovází, ale v roce 2004 nafotila s ní Sunday times photoshoot. Objevila se na pár jejich premiérách, Bafta awards a při propagaci Harryho Pottera v Americe. S Emmou jsou velké milovnice značky Chanel.

Bratr - Alex Watson

Je o tři roky mladší od Emm. Objevuje se s ní na HP premierách a měl dokonce mini roli ve Fénixově řáda, kde hraje žáka sedícího vedle Emmy ve Velké síni. Nadále studuje.

Emma Watson chce akademický titul

26. ledna 2009 v 8:07 News

Širokou veřejností je uznávána jako anglický herecký sexy talent, ale Emma Watson se rozhodla pověsit na chvíli herectví na hřebík a vrátit se do školy.

18ti letá herečka prohlásila, že poté co dokončila natáčení pokračování Harryho Pottera, se chce plně koncentrovat především na získání akademického titulu.

Poslední díl série Harry Potter a relikvie smrti se začíná natáčet příští rok, ale kniha byla rozdělena do dvou filmů, aby zůstal komplexní děj a obsah.

Poté, co Emma Watson získala roli Herminy Grangerové, vyrůstala díky své slávě pod bedlivým dohledem veřejnosti. Společně dalšími herci Danielem Radcliffem a Rupertem Grintem dokončí práci na posledním dílu příští podzim. A producenti souhlasili, že pokud to bude nezbytné, tak posunou natáčení, aby Emma časově stíhala své vzdělávání se.

"Chtěla bych jít na univerzitu, abych si udělala akademický titul. Takže to znamená, že si dám malou přestávku v hraní," říká Emma Watson. "Samozřejmě jsem zkoušela skloubit mé vzdělání s kariérou herečky, ale nemyslím si, že by to bylo možné, když se připravuji na dokončení školy. Teď prostě potřebuji jen studovat," dodala mladá herečka.

Její role v sérii o Harry Potterovi jí v současnosti vynesla něco kolem 15 milionů liber. Za poslední díl dostane další tři miliony. Navzdory tvrzení, že si teď vydělala peníze a do konce života nemusí pracovat, se Emma utvrdila v tom, že její sláva nebude stát v cestě jejímu vzdělání. Herecká star, která studuje na Headingtonské škole v Oxfordu, již na této škole dosáhla titulu bakaláře z anglické literatury, zeměpisu a umění.
Nyní po roční pauze ve studiu uvažuje o tom, že dokončí univerzitu buď v Británii nebo v USA.

"Jsou tam skvělé univerzity a budou mi určitě k užitku. Pokud zůstanu v Anglii, budu dělat anglickou literaturu, pokud odjedu do Ameriky, tak budu studovat svobodná umění," řekla pro Daily Telegraph.