Biografie Ems

6. února 2009 v 23:35 |  Biografie

Emma Charlotte Duerre Watson 15.dubna 1990 v 18:00 hodin v Paříži, ve Francii, kde žila 5 let se svým mladším bratrem Alexem a rodiči ( právníci ) Jacqueline a Chrisem. Rodina se vrátila do Anglie, když Emmě bylo pět let.

Když se Emma vrátila, začala navštěvovat mateřskou školku jménem Lynam's, což je součást prestižní Dragon school v Oxfordu, kam Emma chodila poté, co přestala chodit do školky. V této škole Emma nalezla svoje zálíbení v poezii a také v umění. Její talent se rychle projevil a když jí bylo 7 let, vyhrála Daisy Pratt soutěž v recitaci The Sea od Jamese Reevese.

Své druhé příjmení, Duerre, zdědila po své babičce. Když byla malá, přála si být pohádkovou princeznou a nebo třeba také herečkou.

V září 1998, když Emmě bylo 8 let pokračovala ve studiu na Dragon school. Ukázala se jako neocenitelný člen diskuzní skupiny. Toto vše se kombinovalo s láskou k umění a samozřejmě také se sportem, přesněji s pozemním hokejem. Její zalíbení v hraní taktéž rozkvetlo.

A jednoho dne když Emmě bylo jen 9 let, byla ona s mnoha dalšími dětmi vybrála do castingu na roli Hermiony Grangerové. Castingový team objížděl školy po celé zemi a navštěvoval ty, které měly dramatické založení. Emma byla opravdu nadšená, protože milovala knihy Harry Potter a Hermiona byla její oblíbená postava. Její rodiče jí taktně vysvětlili, že její šance jsou malé, ale Emma byla rozhodnuta, že tu roli získá.

V pondělí, v srpnu po 8 přijímacích zkouškách Emma měla hovor z Leavesden studií, myslela si, že je to kvůli další zkoušce pro natáčení. Potkala se s producentem Davided Heymanem, který ji představil její kolegy, 11-letého Daniela Radcliffa, který měl hrát Harryho a 12-letého Ruperta Grinta, který byl vybrán pro roli Rona. A potom bylo 10-leté Emmě sděleno, že byla vybrána pro roli Hermiony Grangerové - a takto se zapsala do historie.

Emma zahájila svoji kariéru v roce 2000 ve svém prvním filmu, v Harrym Potterovi a Kameni murdců. Potom hrála v dalších čtyřech filmech, Harry Potter a Tajemná komntata, Harry Potter a Ohnivý pohár, Harry Potter a Fénixův řád a další film je Harry Potter a Princ dvojí krve, který bude v kinech v letošním červenci.

Harry Potter filmy se ukázaly jako nejslavnější filmy po celém světě. Emmino hraní bylo uznáváno a vyhrála mnoho ocenění jako AOL Moviegoer's Awards for Best Actress. A dále také byla nejmladším člověkem na světě, který se objevil na titulních stránkách magazínu Teen Vogue ( 2005 ) a Tatler ( 2007 ). Také byla pozvána na Oxfordskou univerzitu, aby zde mluvila o Harrym Potterovi.

I přes to, že nadále hrála ve filmech, Emma pokračovala ve studiích. Nejprve na Dragon school, následně na Headington school. Stále sportuje, také studuje umění a je výborný student ( Historie umění, Angličtina a Zeměpis ).

Mezi natáčením Harryho Pottera a studováním ve škole Emma také zazářila ve filmu Ballet Shoes od BBC, kde si zahrála Pauline Fossil, jednu ze tří adoptovaných sester. V tomto dramatu si zahrála s Victorií Wood, Emily Fox a Richardem Griffitsem. Tento film byl zaznamenán jako velmi úspěšný a kritice se líbící.

Nedávno Emma nadabovala Princeznu Peu ve svém prvním animovaném filmu. Krásný animovaný rodinný film přišel do kin v prosinci v roce 2008. Ve filmu dabovala s hvězdami jako Dustin Hoffman, Sighourney Weaver a Matthew Broderickem, jako gentlemanem Despereauxem. Pro Emmu to byla významná zkušenost a opravdu se jí to líbilo.

Emma si momentálně užívá volna předtím, než v září 2009 nastoupí na univerzitu. Bude natáčet se svými kolegy, Danielem Radcliffem a Rupertem Grintem poslední film ( 2.části ), Harry Potter a Relikvie smrti.

Emmu je stále možno charakterizovat jako věrnou, dobrodružnou, energickou, odvážnou a průkopnickou, nadšenou a trochu přihlouplou, stejně tak impulsivní.

Emma stále pokračuje sebejistě ve sportech. Je výbornou lyžařkou od svých 5 let, kdy ji její otec naučil ve Francii lyžovat, dále je výborná v pozemních hokeji a taky má PADI certifikát pro potápění.

Emma ale není pouze výbornou herečkou, také tančí a zpívá a vyhrála v roce 2006 a 2007 Rock Challenge, což je taneční soutěž.

Emma také miluje vaření. Miluje čokoládu, dorty a podobné. Máte tak ráda kávu a nebo čaj, ale preferuje hrnek horké čokoláady, nebo horké vody.

A samozřejmě, Emma je známa svou láskou k módě. Ráda mixuje styly jako High street a Vintage a High Fashion. Stylisty používá jen vzácne, nejradši se obléká sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama